Wczasy

wczasy, wakacje, urlop

  [1]  2  Następna >

Władysławowo

29 May 2010r.

Władysławowo - miasto Położone u nasady Półwyspu Helskiego Władysławowo to "najdłuższa" gmina miejska na terenie powiatu puckiego. W jej skład wchodzi osiem miejscowości: Karwia, Ostrowo, Tupadły, Jastrzębia Góra, Rozewie, Chłapowo, Władysławowo i Chałupy. Łącznie to 23 km piaszczystych plaż, na których znajduje się 13 strzeżonych kąpielisk.


Hel - na samym cyplu

30 May 2010r.

HEL - miasto ulokowane niemal na samym cyplu Mierzei Helskiej, początek Polski. Zwykliśmy go określać najbardziej morskim ze wszystkich miast Rzeczypospolitej. Malutki, niespełna 5-tysięczny Hel i wielka historia. Symbol września 1939 roku. Przez dziesiątki lat rejon umocniony - zamknięty dla rzesz turystów. Wreszcie, w latach dziewięćdziesiątych dwudziestego stulecia otwarto rogatki. Nie trzeba było długo czekać, by Hel znalazł miejsce na turystycznej mapie północnych Kaszub. Letnicy szybko poznali się na tutejszych pięknych plażach, docenili zdrowotne walory lesu i panujący tu unikatowy mikroklimat.


morze Bałtyckie

15 August 2011r.

Morze Bałtyckie, nim uzyskało obecny kształt, przeszło kilka faz rozwojowych, wywołanych ruchami otaczających je lądów i wznoszeniem się lub opadaniem poziomu wody. Pierwsza faza, zaczynająca się po ustąpieniu lodowca do Skandynawii, znana jest pod nazwą Bałtyckiego Jeziora Lodowatego.


Jurata - letnisko na Mierzei Helskiej

30 May 2010r.

Jurata - letnisko na Mierzei Helskiej będące administracyjnie częścią miasta Jastarnia, usytuowane w borze sosnowym, 1,5 km na wschód od Jastarni.


Jurata władczyni Bałtyku

30 May 2010r.

Jurata władczyni Bałtyku Rodowód tej przypowieści jest litewski, a ściślej - żmudzki. Jurata była córką boga Praamżimasa i otrzymała od ojca we władanie wody Bałtyku oraz wszystkich rzek znajdujących ujście w tym morzu. I oto dotarła do niej wiadomość, że jakiś młody rybak narusza jej władzę i bezkarnie wyławia ryby u ujścia świętej rzeki.


KASZUBSKA MIERZEJA

30 May 2010r.

KASZUBSKA MIERZEJA - piaszczysty fragment brzegu otwartego morza z wydmami tworzącymi wały i pagórki, powstał w wyniku działań morza i wiatru. Najstarsza z mierzei (Helska, Kaszubska, Rewska) na ziemi puckiej, tzw. pobrzeżna. Oddziela Równinę Błot Przymorskich od otwartego morza. Rozciąga się od Białogóry do Jastrzębiej Góry, we wschodniej części Wybrzeża Słowińskiego. Położone są na niej trzy niegdyś rybackie, dziś letniskowe miejscowości: Karwia, Dębki i Białogóra.


Słowiński Park Narodowy - szlak północny

12 August 2011r.

1. Szlak północny — nadmorski: ŁebaRąbkaŁącka GóraCzołpino — jez. Dołgie Wielkie — jez. Dołgie Małe — Rowy, zn. czerwone ok. 40 km


Strona 1 z 2,   [1]  2  Następna >