Wczasy

wczasy, wakacje, urlop

 

Mielno czy Sarbinowo

18 August 2012r.

Lato jest czasem, gdy na miejsce swojego wypoczynku wybiera się bardzo różne zakątki. Jedni nie wyobrażają sobie tego okresu bez udania się na egzotyczne wyspy, a inni stawiają przede wszystkim urlop nad polskim morzem. Dla tych drugich można zaproponować wiele rodzimych kurortów, jakie swoimi wdziękami corocznie kuszą turystów. Jednym z nich jest dla przykładu Mielno. Znajduje się tu wiele obszarów turystycznych, które warto zobaczyć. Poza tym piaszczyste i szerokie plaże przyciągają tu miłośników opalania, a morze mimo że chłodne pozwala orzeźwić się po znacznym nagrzaniu. Nie tylko natomiast plażowicze, mogą odkryć Mielno od dobrej strony. Można tu spotkać liczne trasy rowerowe, które aktywniejszym wczasowiczom, urozmaicą popołudnie.


DARŁOWO — MIELNO

19 April 2013r.

DARŁOWO — MIELNO Z Darłówka wychodzimy przez ciekawy most zwodzony, przerzucony przez kanał portowy i ul. Władysława IV, udajemy się w kierunku na południowy zachód. Za torami kolejowymi kończy się asfalt i dalej prowadzi nas, skręcająca początkowo lekko w lewo, droga brukowana. Gdy droga ta kończy się, idziemy dalej torem kolejowym, biegnącym również w tym samym kierunku, lecz położonym o 100 metrów na prawo od drogi. Torami tymi dochodzimy do linii telefonicznej, za którą skręcamy w lewo. Linia ta doprowadzi nas do wąskiej kładki przerzuconej przez kanał (115,0 km). Dalej szlak nasz prowadzi piaszczystą plażą. Koło wsi Dąbki (117,5 km) widzimy wyciągnięte na brzeg niewielkie łodzie rybaków przybrzeżnych. Łodzie te wciągają rybacy kabestanem czyli tzw. popularnie „babą", bardziej w głąb plaży, aby jakaś złośliwa fala nie porwała ich i nie zatopiła.


MIELNO

19 April 2013r.

MIELNO Mielno jest perłą kąpielisk wybrzeża koszalińskiego. Położone u nasady mierzei, oddzielające jezioro Jamno od Bałtyku, posiada rozległą piaszczystą plażę oraz ładny park na nadmorskich wydmach. Informacje Komunikacja — Mielno posiada dogodne połączenie kolejowe z Kosza- linem, miastem wojewódzkim, odległym o 12 km. Przejazd pociągiem osobowym trwa 25 min. Linia autobusowa PKS łączy Mielno z Koszalinem (25 min. jazdy) oraz z następującymi miejscowościami położonymi na omawianym szlaku: Chłopy (10 min.), Sarbinowo (15 min.), Ustronie Morskie (1 godz. 5 minut), Bagicz (1 godz. 10 min.) oraz Kołobrzeg 1 godz. 35 min.). Historia


KOŁOBRZEG

19 April 2013r.

KOŁOBRZEG Miasto portowe, siedziba powiatu i kąpielisko morskie, leży przy ujściu Parsęty do Bałtyku. Dawniej Kołobrzeg słynął również jako uzdrowisko solankowe. W czasie ostatnich działań miasto prawie zupełnie zostało zniszczone wraz z urządzeniami zdrojowymi. Obecnie uzdrowisko jest już częściowo uruchomione, a do roku 1965 zakłada się jego całkowitą odbudowę. Dzisiejszy Kołobrzeg częściowo odbudowany liczy 13 200 mieszkańców. Informacje Komunikacja — Do Kołobrzegu wiodą trzy linie kolejowe i jedna wąskotorowa.